33. Ryggvärk och andra problem som har med Fascia att göra

0 Anmeldelser
0
Episode
33 of 68
Længde
56M
Sprog
Svensk
Format
Kategori
Personlig udvikling

Dagens avsnitt av Fasciaguiden handlar om ryggvärk, nackproblem, löparknän, tennisarmbågar, diffus smärta och mycket mycket mer.

Jag har ont i ... - kan det ha med Fascia att göra? Jag har fått ... - kan Fasciabehandling hjälpa mig?

Majoriteten av frågorna som skickas till Fasciaguiden, och majoriteten av alla frågor vi tagit emot sedan vi började för över 10 år sedan, har handlat om olika problem och besvär kopplade till Fascia.

Så vad har ryggvärk med Fascia att göra? Finns det saker man inte kan eller ska behandla? ... och hur ser vi egentligen på behandling av värk och smärta?

Fasciaguiden är en podcast som handlar om kroppen, om ny forskning och om en förändrad syn på hälsa, värk och smärta.

Det här blir det sista avsnittet innan semestern. Fasciaguiden är tillbaka i mitten av augusti. Trevlig sommar!

Hosted on Acast. See acast.com/privacy for more information.


Lyt når som helst, hvor som helst

Nyd den ubegrænsede adgang til tusindvis af spændende e- og lydbøger - helt gratis

  • Lyt og læs så meget du har lyst til
  • Opdag et kæmpe bibliotek fyldt med fortællinger
  • Eksklusive titler + Mofibo Originals
  • Opsig når som helst
Prøv nu
DK - Details page - Device banner - 894x1036

Other podcasts you might like ...