I detta samtal får du lyssna på Salihs intervjua med Emelie och Martina som berättar om varför de valde att bli muslimer och varför de valde att ställa upp i en intervju i SVT Nyheter. Vilka reaktioner fick de efter intervjun och hur ser de på livet framöver?
Emelie och Martina konverterade till islam: ”Stolt över min slöja” (Svt-nyheter) 💬 Diskutera avsnittet med andra på Koranpodden Chatt.
🌐 Besök vår hemsida: www.koranpodden.se.
🧔♂️ Besök Salihs blogg: www.salih.nu. Stöd Koranpodden Om du finner någon glädje eller värde i vad jag gör, snälla överväg att donera ett valfritt belopp. Alla donationer går till att utveckla och marknadsföra Koranpodden. Swisha ett frivilligt belopp till swish 123 669 10 18 (Support Koranpodden) eller via bankgiro 5271-8053.
💚 Bli månadsgivare! Klicka här. Följ vårt arbete 🔗 facebook.com/koranpodden
🔗 instagram.com/koranpodden/
Nyd den ubegrænsede adgang til tusindvis af spændende e- og lydbøger - helt gratis
Dansk
Danmark
