#företagarpodden #244: Få storbolagen som kund!

#företagarpodden #244: Få storbolagen som kund!

0 Anmeldelser
0
Episode
250 of 462
Længde
40M
Sprog
Svensk
Format
Kategori
Økonomi & Business

Hur skapar man lyckade samarbeten med storbolag? Och vad behövs för att framgångsrikt affärsutveckla din verksamhet? Det tar vi reda på i veckans avsnitt av #företagarpodden.

Günther får besök av Camilla Ljunggren som är entreprenör och grundare av ett flertal bolag och organisationer. Vid sexton års ålder lanserade Camilla sin egen innovation och varumärket Pluring, som under många år var Designtorgets mest sålda produkt. 2010 grundade Camilla Business Challenge vars syfte är att affärsutveckla de mest spännande startup-bolagen med hjälp av ett unikt nätverk av seniora ledare, entreprenörer, investerare och experter.

Vilka fördelar har storbolagen när de anlitar en entreprenör som leverantör istället för att anställa eller köpa upp kompetensen? Och vilka nycklar finns för att optimera din verksamhet och få fördelar mot konkurrenter? Det tar vi reda på i veckans avsnitt. Lyssna nu!


Lyt når som helst, hvor som helst

Nyd den ubegrænsede adgang til tusindvis af spændende e- og lydbøger - helt gratis

  • Lyt og læs så meget du har lyst til
  • Opdag et kæmpe bibliotek fyldt med fortællinger
  • Eksklusive titler + Mofibo Originals
  • Opsig når som helst
Prøv nu
DK - Details page - Device banner - 894x1036
Cover for #företagarpodden #244: Få storbolagen som kund!

Other podcasts you might like ...