Lyt når som helst, hvor som helst

Nyd den ubegrænsede adgang til tusindvis af spændende e- og lydbøger - helt gratis

  • Lyt og læs så meget du har lyst til
  • Opdag et kæmpe bibliotek fyldt med fortællinger
  • Eksklusive titler + Mofibo Originals
  • Opsig når som helst
Start tilbuddet
DK - Details page - Device banner - 894x1036
Cover for Max Havelaar: Of de koffiveilingen der Nederlandsche Handelsmaatschappy

Max Havelaar: Of de koffiveilingen der Nederlandsche Handelsmaatschappy

Sprog
Hollandsk
Format
Kategori

Klassikere

In 'Max Havelaar', geschreven door Multatuli, wordt de lezer geconfronteerd met de wrede uitbuiting van Javaanse koffieboeren door de Nederlandse koloniale machthebbers. Het boek is een mix van proza en sociaal-realistische elementen, waarbij de auteur gebruik maakt van een satirische en krachtige stijl. Multatuli, pseudoniem van Eduard Douwes Dekker, verweeft autobiografische elementen met fictie, wat het verhaal zowel persoonlijk als universeel maakt. Zijn scherpe kritiek op het kolonialisme en de hypocrisie van de elites getuigt van zijn betrokkenheid bij sociale rechtvaardigheid en humanisme, en plaatst het boek in de context van de 19de-eeuwse Nederlandse literatuur die zich steeds kritischer begon te verhouden tot de koloniale praktijk. Multatuli was zelf een belangrijke maar complexe figuur in de Nederlandse literatuur en politiek. Geboren in 1820, was hij een ambtenaar in Nederlands-Indië, waar hij de ongerechtigheden van de koloniale overheersing van dichtbij meemaakte. Deze ervaringen vormden de basis voor 'Max Havelaar', dat in 1860 werd gepubliceerd en onmiddellijk een schokgolf veroorzaakte. Multatuli's diepgaande empathie voor de onderdrukten en zijn strijd voor sociale veranderingen maken hem tot een pionier in de literatuur, die de kracht van woorden gebruikte als een wapen tegen onrecht. 'Max Havelaar' is niet alleen een literaire klassieker, maar ook een dringende oproep tot reflectie over ethische verantwoordelijkheid en sociale rechtvaardigheid. Voor de hedendaagse lezer biedt het boek waardevolle inzichten in de historische context van kolonialisme en zijn blijvende impact. Het is een must-read voor iedereen die geïnteresseerd is in de thema's machtsstructuren en sociale ongelijkheid, en het stuurt een krachtige boodschap die relevant blijft in de moderne wereld.

© 2023 DigiCat (E-bog): 8596547477440

Udgivelsesdato

E-bog: 5. februar 2023

Tags

Andre kan også lide...

  1. Minnebrieven; Over Vrijen-Arbeid in Nederlandsch Indië; Indrukken van den dag: Brieven uit de Oost: Vrijheid, Arbeid en Koloniale Kritiek
    Minnebrieven; Over Vrijen-Arbeid in Nederlandsch Indië; Indrukken van den dag: Brieven uit de Oost: Vrijheid, Arbeid en Koloniale Kritiek Multatuli
  2. Het zwevende schaakbord: Een epische verkenning van liefde, identiteit en klassenverschillen in Nederlands-Indië
    Het zwevende schaakbord: Een epische verkenning van liefde, identiteit en klassenverschillen in Nederlands-Indië Louis Couperus
  3. Vluchtwegen: een geschiedenis van de Surinaamse literatuur
    Vluchtwegen: een geschiedenis van de Surinaamse literatuur Michiel van Kempen
  4. Eline Vere: Een Haagsche roman: Liefde en verstikking in de Haagse high society
    Eline Vere: Een Haagsche roman: Liefde en verstikking in de Haagse high society Louis Couperus
  5. Langs lijnen van geleidelijkheid
    Langs lijnen van geleidelijkheid Louis Couperus
  6. Boeken der kleine zielen Het heilige weten
    Boeken der kleine zielen Het heilige weten Louis Couperus
  7. De verliefde ezel: Een betoverende reis door de Romeinse oudheid en de menselijke ziel
    De verliefde ezel: Een betoverende reis door de Romeinse oudheid en de menselijke ziel Louis Couperus
  8. De kasteelen van Koning Lodewijk II van Beieren
    De kasteelen van Koning Lodewijk II van Beieren Anoniem
  9. Specialiteiten
    Specialiteiten Multatuli
  10. Verdwenen paradijs: Als kind tijdens de Japanse bezetting
    Verdwenen paradijs: Als kind tijdens de Japanse bezetting Robert Speijer
  11. Van Slaaf tot Vorst: Historisch Romantische Schets uit de Geschiedenis van Java: Een verboden liefde in het hart van Java
    Van Slaaf tot Vorst: Historisch Romantische Schets uit de Geschiedenis van Java: Een verboden liefde in het hart van Java Van Java Melati
  12. Boeken der kleine zielen Het late leven
    Boeken der kleine zielen Het late leven Louis Couperus
  13. De reis om de wereld in tachtig dagen
    De reis om de wereld in tachtig dagen Jules Verne
  14. Maleisch-Nederlandsche Gesprekken
    Maleisch-Nederlandsche Gesprekken Abraham Anthony Fokker
  15. Goena-Goena: Oorspronkelijke roman
    Goena-Goena: Oorspronkelijke roman P. A. Daum
  16. De millioenen uit Deli: Een meeslepend verhaal over koloniale intriges, liefde en hebzucht in Nederlands-Indië
    De millioenen uit Deli: Een meeslepend verhaal over koloniale intriges, liefde en hebzucht in Nederlands-Indië J. van den Brand
  17. Napoleon: Een meeslepende blik op Napoleon's opmerkelijke leven en erfenis
    Napoleon: Een meeslepende blik op Napoleon's opmerkelijke leven en erfenis Is. Querido
  18. De kleine Rudolf
    De kleine Rudolf Aart van der Leeuw
  19. Hermelijn: Een betoverend verhaal van identiteit, cultuur en conflicten in Nederlands-Indië
    Hermelijn: Een betoverend verhaal van identiteit, cultuur en conflicten in Nederlands-Indië Van Java Melati
  20. De Chineesche Filosofie, Toegelicht voor niet-Sinologen: Kh'oeng Foe Tsz' (Confucius)
    De Chineesche Filosofie, Toegelicht voor niet-Sinologen: Kh'oeng Foe Tsz' (Confucius) Henri Borel
  21. Mathias Sandorf: Een Model-volksplanting: Een avontuur vol mysterie, verraad en wraak in de Adriatische Zee
    Mathias Sandorf: Een Model-volksplanting: Een avontuur vol mysterie, verraad en wraak in de Adriatische Zee Jules Verne
  22. Boeken der kleine zielen Zielenschemering
    Boeken der kleine zielen Zielenschemering Louis Couperus
  23. Robur de Veroveraar: Een avontuurlijke reis door de lucht en de verbeelding van de toekomst
    Robur de Veroveraar: Een avontuurlijke reis door de lucht en de verbeelding van de toekomst Jules Verne
  24. Een Kapitein van Vijftien Jaar: De Walvischjagers
    Een Kapitein van Vijftien Jaar: De Walvischjagers Jules Verne
  25. Janmaat in de Oost; of, Vestiging van het Nederlandsch gezag op Celebes: Een meeslepend historisch avontuur in Nederlands-Indië
    Janmaat in de Oost; of, Vestiging van het Nederlandsch gezag op Celebes: Een meeslepend historisch avontuur in Nederlands-Indië Pieter Louwerse
  26. Wijsheid en Schoonheid uit China: Verkenning van Chinese wijsheid en esthetiek
    Wijsheid en Schoonheid uit China: Verkenning van Chinese wijsheid en esthetiek Henri Borel
  27. Vóór vier Eeuwen: Een Volksboek over de Ontdekking van Amerika: Verweven geschiedenis en legendes van de ontdekking van Amerika
    Vóór vier Eeuwen: Een Volksboek over de Ontdekking van Amerika: Verweven geschiedenis en legendes van de ontdekking van Amerika Pieter Louwerse
  28. Reis-impressies: Een betoverende reis door exotische oorden en koloniale tijdperken
    Reis-impressies: Een betoverende reis door exotische oorden en koloniale tijdperken Louis Couperus
  29. Koning Hendrik de Vierde
    Koning Hendrik de Vierde William Shakespeare
  30. Een Droom: Op zoek naar ware vervulling in het mysterieuze Oosten
    Een Droom: Op zoek naar ware vervulling in het mysterieuze Oosten Henri Borel
  31. De komedianten: Een meeslepend verhaal van liefde, ambitie en identiteit in de Gouden Eeuwse theaterwereld
    De komedianten: Een meeslepend verhaal van liefde, ambitie en identiteit in de Gouden Eeuwse theaterwereld Louis Couperus
  32. Willem de Zwijger, Prins van Oranje: Een meeslepende verkenning van politieke intriges en persoonlijke strijd in de Nederlandse geschiedenis
    Willem de Zwijger, Prins van Oranje: Een meeslepende verkenning van politieke intriges en persoonlijke strijd in de Nederlandse geschiedenis Ruth Putnam
  33. Willem Tell: De Zwitsersche vrijheidsheld: De heldendaden en vrijheidsstrijd in 14e-eeuws Zwitserland
    Willem Tell: De Zwitsersche vrijheidsheld: De heldendaden en vrijheidsstrijd in 14e-eeuws Zwitserland Pieter Louwerse

Vælg dit abonnement

  • Over 1 million titler

  • Download og nyd titler offline

  • Børnevenligt miljø (Kids Mode)

  • Det er nemt at opsige når som helst

Den mest populære

Premium

For dig som lytter og læser ofte.

129 kr. /måned

7 dage gratis
  • Eksklusivt indhold hver uge

  • Fri lytning til podcasts

  • Ingen binding

Prøv gratis

Unlimited

For dig som lytter og læser ubegrænset.

159 kr. /måned

  • Eksklusivt indhold hver uge

  • Fri lytning til podcasts

  • Ingen binding

Prøv gratis

Family

For dig som ønsker at dele historier med familien.

Fra 179 kr. /måned

7 dage gratis
  • Fri lytning til podcasts

  • Kun 39 kr. pr. ekstra konto

  • Ingen binding

Dig + 1 familiemedlem2 konti

179 kr. /måned

Prøv gratis

Flex

For dig som vil prøve Mofibo.

89 kr. /måned

7 dage gratis
  • Gem op til 100 ubrugte timer

  • Eksklusivt indhold hver uge

  • Fri lytning til podcasts

  • Ingen binding

Prøv gratis