Kliv in i en oändlig värld av stories
Barn
Kerttuli, lempinimeltään Kakku, viettää viimeistä kesäänsä ennen kouluun menoa. Hän ei haluaisi syksyllä kouluun, sillä siellä kuulemma unohtaa lasten luontaisen taidon, eläinten kielen ymmärtämisen. Sitten hän ei enää voisi keskustella esimerkiksi järven kalojen, Pisko-koiran ja Pihvi-kissan kanssa. Perheensä mielestä Kakku on vain vähän omituinen, koulussa hän tulee oppimaan ihmisten tavoille.
Eräänä aamuna Kakun sängyllä on sulka, jonka hän vie näytille Kotipirtin Imman ja Yvvän luo. Paljastuu, että sulka on yölinnun jättämä. Tästä alkaa hurja ja jännittävä seikkailu, jossa panoksena on koko metsänväen tulevaisuus.
Marja Luukkonen on suomalainen kirjailija, joka tunnetaan erityisesti lasten- ja nuortenkirjoistaan. Luukkonen on saanut Arvid Lydecken -palkinnon vuonna 2001 teoksesta Aarnilinnun tytär ja LukuVarkaus -palkinnon 2003 teoksesta Kivi joka tahtoi takaisin järveen.
© 2023 SAGA Egmont (E-bok): 9788727081120
Utgivningsdatum
E-bok: 6 september 2023
1 miljon stories
Lyssna och läs offline
Exklusiva nyheter varje vecka
Kids Mode (barnsäker miljö)
För dig som lyssnar och läser ofta.
1 konto
100 timmar/månad
Exklusivt innehåll varje vecka
Avsluta när du vill
Obegränsad lyssning på podcasts
För dig som vill lyssna och läsa obegränsat.
1 konto
Lyssna obegränsat
Exklusivt innehåll varje vecka
Avsluta när du vill
Obegränsad lyssning på podcasts
För dig som vill dela stories med hela familjen.
2-6 konton
100 timmar/månad för varje konto
Exklusivt innehåll varje vecka
Avsluta när du vill
Obegränsad lyssning på podcasts
2 konton
239 kr /månadFör dig som vill prova Storytel.
1 konto
20 timmar/månad
Spara upp till 100 olyssnade timmar
Exklusivt innehåll varje vecka
Avsluta när du vill
Obegränsad lyssning på podcasts
Svenska
Sverige