En lærer kommer til byen / Drømmen om et barn - Soraya Lane,Patricia Thayer

En lærer kommer til byen / Drømmen om et barn

En lærer kommer til byen / Drømmen om et barn

3.71 7 5 Forfatter: Soraya Lane,Patricia Thayer
Findes som e-bog.
En lærer kommer til byen ER DU VORES NYE LÆRER? Elsker du børn, og har du lyst til at drive en lille landsbyskole? Har du lyst til at blive en del af et hyggeligt landsbysamfund? Vil du gerne være en værdifuld og værdsat del af vores lille samfund? Så kom og besøg os i Bellaroo Creek. Hvis du er en engageret lærer, der vil være i stand til at påtage dig driften af og undervisningen på vores lille skole, hører vi gerne fra dig. Lej en bolig for bare $1 om ugen og hjælp os med at redde vores skole og vores by. Drømmen om et barn Fra bryllupsmirakel til babymirakel. Trace McKane kunne ikke være lykkeligere, end da hans livs Kira sagde ja i kirken. Men de små McKanes lader vente på sig - og i takt med at drømmen om et barn falmer, mister parret også gradvist nærheden og båndet, der knytter dem sammen,og Trace sover nu i udhuset. Men da deres navne endelig når toppen på adoptionslisten, vender han tilbage ved sin smukke kones side. Kira er rørt over at se, hvor langt Trace vi gå i forsøget på at opfylde alle hendes drømme og hun indser med et, at med ham har hun præcis den familie, hun behøver. Men miraklernes tid er ikke forbi...
Sprog: Dansk Kategori: Harlequin Oversætter:

Mere info om e-bogen:

Forlag: Harlequin
Udgivet: 2015-03-01
ISBN: 9789150784725
Kommentarer

Stream på farten

Lyt og læs, hvor og når det passer dig - med Mofibo har du altid dit helt eget bibliotek i lommen. Start din gratis prøveperiode i dag.
Prøv gratis i 14 dage